News

Holi

W niedzielę, 19 marca obchodziliśmy HOLI - święto kolorów. Podczas satsang oglądaliśmy film Holi Ras Leela z Bhakti Mandir w Mangarh w Indiach. Obsypywaliśmy płatkami róż wizerunek Shree Maharaj Ji na ołtarzu. Po satsang odbyła się wspólna zabawa kolorami – tradycyjne hinduskie obrzędy Holi.

Nowy Rok 2016

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzymy wszystkim dewotis wszelkiej pomyślności na Duchowej Drodze, by uczucie bliskości Radha Kryszna towarzyszyło nam każdego dnia.

Diwali, Govardhan Pooja

W sobotę 7 listopada obchodziliśmy Święto Świateł Diwali. Wieczorny satsang rozświetliły kolorowe lampki i ognie świec. A film z celebracji Diwali w Barsana Dham w 2005 r. z udziałem Shree Maharaj Ji przywrócił wspomnienia i radosne emocje. Na koniec odbył się pokaz sztucznych ogni.
Nazajutrz, w niedzielę, celebrowaliśmy kolejne Święto Govardhan Pooja. Ogladając film z obchodów tego Święta w Barsana Dham w 2005 r. ponownie przeżywaliśmy chwile spędzone z Maharaj Ji. Prashat, z okazji tego Święta, był ofiarowany Govardhan Maharaj.

Radha Ashtmi

W niedzielę, 20 września celebrowaliśmy Radha Ashtmi.
W prayerroom stanęła kołyska z małą Radhą. Podczas satsang oglądaliśmy wykład Shree Kripaluji Maharaj "Radha Tatva". Śpiewając chiant do Radhy kolejno podchodziliśmy do kołyski aby pokołysać Radhę.

Śladami naszego Guru

W poniedziałek, 7 września grupa 20 osób, naszych gości, udała się do Wieliczki, do Kopalni Soli.
W południe spotykaliśmy się przy Szybie Regis i po wpisaniu się na listę, zjechaliśmy do kopalni.
Pod ziemią spotkaliśmy się z panią Dorotą Ankowską, która opowiedziała o uzdrowisku i pokazała kilka ćwiczeń rehabilitacyjnych.
We wtorek wyruszyliśmy do centrum Krakowa, spacerowaliśmy po Rynku, przeszliśmy przez Sukiennice, gdzie można było kupić pamiątki z Krakowa i na koniec poszliśmy do kawiarni Noworol.

Wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę "Radha Govind Bhakti Yog Mandir"

W niedzielę 6 września 2015r. z lekkim opónieniem spowodowanym deszczem, rozpoczęła się Ceremonia Wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę "Radha Govind Bhakti Yog Mandir"
Przybyli na tą uroczystość: I sekretarz Ambasady Indii w Polsce zastępca Ambasadora - Mr G. R. Meena
Pan Umash Nautyial Prezes Indyjsko – Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kultury
Przedstawiciele władz samorządowych: Pan Piotr Krupa Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka ds Inwestycji oraz Pani Sołtys Małgorzata Krasoń.

Krishna Janmashtmi

W sobotę 5 września, wspólnie z przybyłymi do nas z różnych stron świata dewotis, celebrowaliśmy Urodziny Krishny, Janmashtmi. W prayerroom stanęła kołyska z małym Krishną. Oglądaliśmy wykład Shree Kripaluji Maharaj "Krishna Tattva", śpiewaliśmy chiant do Krishny. Wieczorem oglądaliśmy transmisje na żywo z obchodów Krishna Janmashtmi we Vrindhaban w Indiach.

Jhulan Leela

16-go sierpnia, w niedzielę, świętowaliśmy Jhulan Leela. W czasie satsang oglądaliśmy film z celebracji tego Święta z udziałem Shree Kripalu Ji Maharaj i huśtaliśmy Jego wizerunek na ukwieconej huśtawce.

Radha Govind Bhaktiyog Mandir

Mamy przyjemność poinformować, że obok naszego Ashram w Brzegach zakupiliśmy teren, na którym będzie budowana Świątynia i Centrum Jogi pod nazwą Radha Govind Bhaktiyog Mandir.
W niedzielę 6 września o godz. 12.00 odbędzie się Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę.
W programie: część oficjalna, pokaz indyjskiego tańca klasycznego w wykonaniu zespołu "Natyalaya" oraz degustacja potraw indyjskich.
Zapraszamy

Guru Poornima

W niedzielę, 26 lipca, obchodziliśmy Święto Guru Poornima. Celebracja ta pozwoliła nam zbliżyć się do Ukochanego Guru. Oglądaliśmy wykład Shree Maharaj Ji "Guru Charanam". W dowód oddania składaliśmy przed Guru własnoręcznie zrobione 'rakhi'.

Pages