Historia

W roku 1984 odwiedził Kraków z serią wykładów Święty z Indii, przyjechał wówczas z jednym ze swoich pierwszych Uczniów, Polakiem z pochodzenia. Wówczas filozofia Świadomości Duchowej Miłości była po raz pierwszy objawiona w Polsce. Uczeń ten mając bliski kontakt z devotees w Polsce przyjeżdża do polskich wyznawców regularnie od 1987 roku, tłumacząc na język polski liczne wykłady i książki.

21 lutego 1991 r. zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Świadomości Duchowej Miłości w Polsce, a trzy lata później organizacja pozyskała swoją siedzibę przy ul. Basztowej 5/5A w Krakowie, gdzie mieściło się centrum, będące miejscem spotkań wyznawców do listopada 2006. Mieściło się tam również biuro Stowarzyszenia.

Rok 2005 obfitował w wiele niezwykłych spotkań. Z pierwszą w historii wizytą przebywał w JKP Radha Madhav Dham wielki święty z Indii Jagadguru Shree Kripaluji Maharaj, założyciel naszej międzynarodowej organizacji Jagadguru Kripalu Parishat. Kilkoro naszych devotees (wyznawców drogi Świadomości Duchowej Miłości) udało się tam aby móc się z Nim spotkać osobiście. Mieliśmy możliwość udziału w organizowanych w JKP Radha Madhav Dham z udziałem Shree Maharaji świętach (Divali, Rath Yatra, Govardhan Pooja) oraz innych celebracjach. Były to piękne przeżycia, które miały na nas ogromny wpływ i zainspirowały do pogłębienia wiedzy duchowej.

W sierpniu 2006 został zakupiony dom w Brzegach. Od grudnia 2006 oficjalna siedziba Stworzyszenia znajduje się w Brzegach, pod Krakowem.
W 2007 na wiosnę Shree Maharaji ponownie odwiedził Amerykę. Tym razem dwoje devotees udało sie do Radha Madhav Dham, zeby się z Nim spotkać. W 2008 została zmieniona nazwa organizacji na Radha Govind Society of Poland.